Uusaasta tervitused erinevates kultuurides ja riikides võivad erineda nii sõnastuse kui ka selles, kuidas inimesed üksteist sel erilisel päeval tervitavad. See pidupäev on väga oluline ja sageli seostatakse seda armastuse, õnnesoovide ja soovidega järgnevate aastate suhtes. Vaatame, kuidas erinevates riikides on tavaks tervitada lähedasi Uue Aasta saabumise puhul:
**1. Ameerika Ühendriigid: Uusaasta tervitused USA-s on tavaliselt sõnadega "Happy New Year!" või "Cheers to the New Year!". Samuti on populaarsed laulud ja tantsud, samuti ühised pidulikud üritused ja kingituste vahetamine. Ameerika Ühendriikides on kombeks vaadata Times Square’I palli kukkumist uue aasta esimesel sekundil. Miljonid vaatavad seda otseülekandes ning vaid vähestel on võimalus seda igal aastal oma silmaga näha!
**2. Hiina: Hiinas tervitatakse tavaliselt sõnadega "Xīnnián kuàilè!" ja tihti lisatakse soovid edu, tervise ja jõukuse osas.
**3. Jaapan: Jaapanis tervitatakse sõnadega "Akemashite omedetou gozaimasu!" või lühidalt "Omedetou!" Inimesed annavad tihti üksteisele tervitusi sisaldavaid kaarte, mida nimetatakse "Nengajō". Jaapanis on kombeks uue aasta ööl süüa nuudleid. Neid on kerge katki hammustada, täpselt samamoodi nagu uus aastaööl hammustab uus aasta vanast aastast lahti.
**4. Saksamaa: Saksamaal tervitatakse sõnadega "Frohes neues Jahr!" ja tihti korratakse soove perele ja sõpradele. Nii nagu eestlasedki on harjunud nägema, on see Saksamaal lausa kohustuslik vaadata telešõud “Õhtusöök ühele”
**5. India: Indias tervitatakse tavaliselt sõnadega "Naya Saal Mubarak Ho!" ja sageli soovitakse armastust ja heaolu. Indias on kombeks ehitada mehe skulptuur ja see maha põletada. Tuli puhastab eelmisest aastast, et uus aasta saaks alata puhtalt lehelt.
**6. Prantsusmaa: Prantsusmaal tervitatakse sõnadega "Bonne Année!" ja sageli soovitakse üksteisele edu, õnne ja heaolu. Kuigi Prantsusmaa on tuntud veinimaa, siis aastavahetusel hüljatakse oma traditsioonid ja võetakse välja šampanja! Ja seda voolab ojadena!
**7. Brasiilia: Brasiilias tervitatakse sõnadega “Feliz Ano Novo!” ja on kombeks minna randa, hüpata üle seitsme laine. Iga laine sümboliseerib ühte soovi. Soovituslik on samal ajal kanda üleni valget, sest see on puhtuse ja uue alguse sümboliks
**8. Hispaania: Hispaanias võetakse uus aasta vastu hüüdega “Feliz ano nuevo!” ja seal on kombeks süüa 12 valget viinamarja, et soovida 12 soovi uueks aastaks. Oluline on seda teha täpselt sellel hetkel kui kell lööb 12 ja lõpetada viimase viinamarja söömine koos viimase kellalöögiga. Seega tasub oma soovid juba varem valmis mõelda.