Enda eest hoolitsemisel teab enamik mehi, et nad peaksid tervislikult toituma, liikuma ja tegema midagi oma vaimse tervise heaks. Kuid neid heaolu aspekte saab täiendada massaažiga.
Te teete regulaarselt trenni ja leiate, et kuigi te venitate regulaarselt, on teatud lihased ikkagi üsna jäigad ja ebamugavad. Massaaž on ravivorm, mis võib mõjutada paljusid vaevusi: see võib tervendada, lõdvestada, taaselustada, mürgitada või lihtsalt aidata teil end tasakaalustatumalt tunda. See toimib ka füüsilisel tasandil. Väsinud või pinges lihased lõdvestuvad ja värskendavad, vereringe stimuleerub ja lümfivedelikud voolavad vabamalt.
Uuringud näitavad, et massaaž aitab eriti hästi leevendada stressiga seotud probleeme, nagu ärevus, paanikahood ja kõrge vererõhk. Mõned uuringud näitavad ka, et massaaž on tõhus seljavalu, artriidi ja piirkondlike vigastuste või raskuste ravimisel. Ärge muretsege. Siin on kõik, mida peate teadma massaaži ja teile sobiva valiku kohta. Tänapäeval on massaaži kinkekaart imeline kingitus mis sobib nii meestele kui ka naistele olenemata vanusest.
Massaaž võib esile kutsuda mõtteid suurepärasest spaa-päevast, sidruniveest ja spaa-hetkedest. Kuid massaaž ei ole üks-ühele asi. Ja mis kõige tähtsam, need ei ole ainult naistele. Tegelikult on massaaži kinkekaardid tänapäeval väga levinud ja populaarne kingitus meestele. Massaaži kinkekaart on tänapäeval väga levinud ja populaarne kingitus meestele.
Mehed võivad massaažist kasu saada mitmel erineval moel, olgu selleks siis ülekoormatud lihaste leevendamine, valusa selja leevendamine või lihtsalt lõõgastumine. Vaatame, millised on erinevad võimalused meeste massaažiks ja miks peaksite kaaluma nende lisamist oma heaolurutiini
Meeste massaažil on nii palju kasu, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. See võib aidata vana spordivigastuse puhul, ravida pinges kaela või leevendada raske töönädala stressi. Tänu sellisele hulgale eelistele võib meeste massaaž olla oluline osa teie üldisest enesehooldusrutiinist.
Massaažiteraapia suur osa on aidata teil lõõgastuda. Seega on mõned asjad, mida saate selle saavutamiseks teha. Valides maineka massaažiteenuse või spaa, tagate, et olete professionaali hoole all. Lisaks saate tõenäoliselt valida mees- või naisterapeudi, kui teil on eelistus.
Hea massaaž rahustab ja lõdvestab pingulisi lihaseid ning võib leevendada vigastusest tingitud valu ja isegi aidata taastuda. Ärge olge segaduses erinevate massaažiliikide osas. Nad kõik on suurepärased, kuid igaühel on oma filosoofia ja konkreetne kasu. Ja kõige parem on see, et tänapäeval saab massaaži hõlpsasti kinkekaardiga.
Füüsilised eelised
Psühholoogilised eelised
Nii et massaaž on võit/võit. Aga kuidas tagada, et sa saaksid hea massaaži? Sa ei taha kerget aroomiteraapiat, kui otsid sellist massaaži, mis paneb sind vingerdama, kui terapeut leiab su seljast sõlme. Võtmetähtsusega on suhtlemine ja õige massaaži broneerimine. Allpool on esitatud 4 kõige levinumat massaažistiili üldjoontes:
Tai massaaži töötasid välja budistlikud mungad tuhandeid aastaid tagasi ja nagu võite ette kujutada, on sellel veidi rohkem vaimseid traditsioone. See hõlmab passiivsemat venitamist ja õrna survet ning seda tehakse täielikult riietatult futonil. See on natuke nagu jooga, kuid te ei tee tööd.
Rootsi massaaž on teile tõenäoliselt kõige tuttavam, eriti kuna see järgib rohkem lääne anatoomia ja füsioloogia traditsioone. Terapeut kasutab kõigepealt laiu üldisi liigutusi, mida nimetatakse effleurage-massaažiks, ja seejärel liigub edasi konkreetsete probleemsetele piirkondadele.
Sügavkoe massaaž põhineb rootsi traditsioonil ja kasutab survet krooniliste lihaspingete leevendamiseks. See tungib sügavamale lihaskoe, kõõluste ja sidemete kihtidesse. See vähendab väidetavalt vererõhku ja stressihormoonide taset ning seda kasutatakse eelkõige piiratud liikuvuse, korduvkoormusvigastuste - näiteks karpaalkanali sündroomi või tennisevõlvi - või išatika raviks. Sügav surve lõhub lihassõlmede ja armkoe, et leevendada valu ja jäikust ning suurendada paindlikkust.
Spordimassaaž põhineb ühel või kõigil neist tehnikatest ja see peaks kindlasti kuuluma teie raviskeemi, eriti kui te treenite konkreetseks ürituseks, näiteks maratoniks, triatloniks, Spartan Race'ile või isegi 5 km võistluseks. Kui te ei ole veel massaaži teinud (või ei ole juba ammu teinud), siis ärge tehke seda päev enne võistlust. Mine iga nädal või kaks treeningkalendri alguses ja siis umbes kaks päeva enne tegelikku üritust.